czcz sksk enen

Hryprodva.cz

facebook youtube discord instagram instagram

Pravidla hry Slovní fotbal CZ

Cíl hry

Vytvořte co nejvíce podstatných jmen z 11 písmen v 1. pádu jednotného a množného čísla. Hraje se na 6 kol, 1 kolo trvá 90 sekund. Po skončení kola se porovnají seznamy slov obou hráčů, stejná slova se z jejich seznamů vyřadí a písmena zbývajících slov se zobrazí na trajektorii s 21 pozicemi na fotbalovém hřišti. Gól je vstřelen po překročení brankové čáry, která představuje 22 nebo více písmen. Pokud oba hráči překročí brankovou čáru, vstřelí gól hráč s větším počtem písmen. Pokud žádný z hráčů nepřekročí cílovou čáru, postupuje se do dalšího kola podle počtu předaných písmen.

Tresty - žlutá a červená karta

Hráč musí v každém kole splnit 2 podmínky: 1. Použijte všechna písmena. Pokud hráč nepoužije všechna písmena, bude potrestán žlutou kartou. 2. Vytvořit delší slovo, než je nejdelší slovo soupeře. Pokud hráč vytvoří kratší slovo, než je nejdelší slovo soupeře, bude potrestán žlutou kartou. Za každé 2 žluté karty obdrží hráč 1 červenou kartu, což znamená odebrání jednoho písmene.

Ovládání

Slova se tvoří klikáním myší na jednotlivá písmena v zásobníku nebo psaním na klávesnici počítače.

Pravidla Slovníku SF

1. Platná slova jsou:

2. Nepřípustné kategorie slov jsou:

 • Vlastní jména začínající velkým písmenem.
 • Slova zastaralá a řídká(označená*).
 • Nářečí.
 • Vulgární slova označená jako vulg.
 • Slova, co se používají pouze jako zkratky.
 • Mrtvá slova označená †.
 • 3. Zdroje, ze kterých se slova doplňují do hry, jsou:

  1. https://ssjc.ujc.cas.cz/
  2. https://prirucka.ujc.cas.cz/
  3. https://www.nechybujte.cz/slovnik-soucasne-cestiny
  4. https://www.biolib.cz/cz/main/

  Nastavení

  Stisknutím ozubeného kolečka v levé spodní části obrazovky můžete provést přizpůsobení nastavení. Kromě vypnutí zvuků můžete kliknutím na ikonku ovladače vstoupit do menu, ve kterém si můžete přizpůsobit velikost a barvy ovládacích prvků ve hře. Pokud jste přihlášen do svého herního účtu, můžete si toto nastavení uložit stisknutím na tlačítko "ULOŽIT". Poté bude již v každé další Vaší hře použito Vaše nastavení